image

Co je slacklife therapy?

Slacklife therapy je cvičení na slackline. Slackline je skvělý balanční prostředek. Může sloužit nejen ke zlepšení rovnováhy, ale také k odhalení některých dysbalancí. Dlouholeté praktikování slackline, znalosti fyzioterapie a jógy mě dovedly k tomu, že slacklining může být nejen outdoorový či adrenalinový sport, ale také jistá forma terapie. Jedná se o cvičení, založené na posturální terapii, dechových cvičeních a tréninku soustředění. Každý člověk má individuální držení těla a tedy i individuální chůzi na slackline. Slackline je skvělý rehabilitační prostředek. Jedna z věcí, co jsem se naučila na highline je, že rovnováha není statická, ale dynamická, takže něco na čem se musí stále pracovat a kde jinde to trénovat, než právě na slackline.

Jak vznikla slackline therapy?

Když jsem se byla poprvé na highline byla jsem totálně vystrašená. Bála jsem se jít jen ke kotvení highline, natož se tam vyškrábat, ten strach, ta panika byl tetanizující. Nicméne to ke mě promluvilo. Po operaci hlavy se u mě objevila posttraumetická stresová porucha (PTSD). Noční múry, ranní úzkosti, večení deprese a panické stavy. Když jsem se v roce 2010 koukala na internet, moc informací jsem nenašla. Psali pouze o vojácích. Já ve válce nebyla. Nicméně jedna metoda popisovala, jak vojákům pouští zvuky války a přeučují je, že je vlastně všechno v pohodě. No a já měla takové šílené stavy, strach o život a ani jsem nevěděla pořádně proč a pak jsem se vypravila dobrovolně na highline, kde jsem si to prožila zase. Takže mě napadlo, co když budu ty highline trénovat a to mi pak pomůže, až příjdou momenty, které nemám tolik pod kontrolou. Na začátku to bylo hodně těžké. Pomocí jógy, dechových ciičení, studia fyzioterapie jsem se dozvídala stále více. Až jsem to nakonec rozchodila. To, co jsem se naučila jsem aplikovala v kritických stavech a to také zafungovalo. Takže od té doby nedám na slackline jako na terapii dopustit.

 nabízím:

Kurzy 

Skupinové kurzy pro začátečníky, pokročilé. Indivuální kurzy na míru aneb slackline jako terapie. Příprava na highline.

Přednášky

O highline projektech a dobrodružtví ve výškách, cestování a o rovnováze a to nejen těla, protože ráda popovím o prevenci proti bolavému krku či zádech, ale i té duševní. Protože život je vlastně jedno velké hledaní rovnováhy.

Workshop a show

Workshopy pro zaměstnance, školy, dětské domovy. Highline vystoupení na festivalu.
Type something

Spolupráce

S projektem nebo produktem, který dává smysl. S ohledem k přírodě, s láskou ke zdravému ohybu a sportu a celkově k divočině.